TOWER HILL MEMORIAL

There are 648 soldiers who were killed in the first world war from Cheshire here.

FRANCIS EDWARD ACKROYDChief Officer
Francis Edward Ackroyd
Panel 80.
JOHN ALLMARKApprentice
John Allmark
STANILAUS ANDERSONFourth Engineer Officer
Stanilaus Anderson
HENRY ANDREWSChief Cook
Henry Andrews
Panel 92.
GEORGE APPLETONChef
George Appleton
Panel 99.
HENRY WILLIAM ARNOTTElectrician
Henry William Arnott
Panel 94.
CHARLES EDWARD ASHTONCarpenter
Charles Edward Ashton
Panel 55.
PHILIP AUSTIN ASHWORTHChief Steward
Philip Austin Ashworth
Panel 14.
FRANCIS JAMES ASPDENCarpenter
Francis James Aspden
Panel 75.
JOHN ASPINALLFireman and Trimmer
John Aspinall
B ATACKRadio Officer
B Atack
Panel 1.
J C ATHERTONFourth Engineer Officer
J C Atherton
Panel 66.
WALTER ARTHUR ATKINS2nd Steward
Walter Arthur Atkins
W ATKINSONThird Radio Officer
W Atkinson
Panel 16.
J AVISONChief Officer
J Avison
Panel 41.
DONALD BAINChief Engineer
Donald Bain
JOHN ASBURY BAMBERChief Officer
John Asbury Bamber
Panel 14.
DAVID BANKSFireman and Trimmer
David Banks
RONALD BANNINGDeck Boy
Ronald Banning
Panel 25.
NORMAN BARLOWApprentice
Norman Barlow
Panel 87.
FREDERICK WILLIAM BARLOWTrimmer
Frederick William Barlow
REGINALD DOUGLAS BARNESThird Officer
Reginald Douglas Barnes
Panel 2.
HARRY BARRATTThird Radio Officer
Harry Barratt
Panel 3.
GEORGE CLIFFORD BARRETTChief Officer
George Clifford Barrett
Panel 45.
JAMES MACAVOY BATECarpenter
James Macavoy Bate
Panel 106.
STANLEY ROSSITER BATHFourth Engineer Officer
Stanley Rossiter Bath
WILLIAM LOUIS BEESenior Second Engineer Officer
William Louis Bee
Panel 11.
EDWARD JOHN BEGGINSFirst Mate
Edward John Beggins
SYDNEY CHARLES BEGGSSteward
Sydney Charles Beggs
Panel 1.
JOSHUA BELLSecond Engineer
Joshua Bell
NOEL BELLISFireman and Trimmer
Noel Bellis
Panel 46.
SAMUEL NEIL BENNETTAble Seaman
Samuel Neil Bennett
RONALD BENNIONAssistant Pantryman
Ronald Bennion
Panel 25.
JAMES WALTER BENSONFireman and Trimmer
James Walter Benson
Panel 62.
JOHN ALFRED BILLINGSenior Second Engineer Officer
John Alfred Billing
Panel 12.
RIDLEY BERTRAM BINNSAble Seaman
Ridley Bertram Binns
JOSEPH BIRCHFireman and Trimmer
Joseph Birch
Panel 75.
JAMES BIRCHALLPilot 1st Class
James Birchall
ERIC BIRDThird Radio Officer
Eric Bird
Panel 55.
LIONEL STEWART BLAKISTONSecond Engineer Officer
Lionel Stewart Blakiston
Panel 16.
HARRY BLANDFORDChief Engineer Officer
Harry Blandford
Panel 69.
HERBERT LESLIE BLEASDALEAssistant Steward
Herbert Leslie Bleasdale
Panel 9.
JOEL BLOCKCook
Joel Block
Panel 87.
REGINALD BOLTONFireman and Trimmer
Reginald Bolton
Panel 75.
HAROLD BONDAssistant Steward
Harold Bond
Panel 45.
GEORGE JAMES BONNERMaster
George James Bonner
George James BONNERSMaster
George James Bonners
WILLIAM BONNYSteward
William Bonny
JAMES BOONSailor
James Boon
Panel 27.
JOHN BOOTHAble Seaman
John Booth
Panel 78.
ERNEST BOOTSMess Room Boy
Ernest Boots
Panel 99.
HENRY BOWENFireman
Henry Bowen
ALFRED BOYDAble Seaman
Alfred Boyd
JOHN BRADLEYFireman and Trimmer
John Bradley
Panel 37.
LAWRENCE BRADSHAWSecond Cook
Lawrence Bradshaw
HAROLD BRASSEYAssistant Steward
Harold Brassey
Panel 5.
ROBERT BREMBLEChief Baker
Robert Bremble
Panel 77.
DONALD ROBERTSON BRETLANDJunior Engineer Officer
Donald Robertson Bretland
Panel 43.
NORMAN LORD BRISCOEChief Steward
Norman Lord Briscoe
Panel 63.
HENRY BRISCOEDeck Hand
Henry Briscoe
FRANCIS CHARLES BROCKLEHURSTAble Seaman
Francis Charles Brocklehurst
Panel 43.
HORACE BROUGHTONSpare Hand
Horace Broughton
Panel 129.
DAVID BROWNThird Engineer Officer
David Brown
Panel 27.
GEORGE LEONARD BROWNAssistant Steward
George Leonard Brown
Panel 47.
HERBERT STANLEY BROWNSecond Officer
Herbert Stanley Brown
Panel 89.
WILLIAM BROWNFirst Engineer
William Brown
HUGH BROWNEBoatswain
Hugh Browne
JACK BRUCKSHAWOrdinary Seaman
Jack Bruckshaw
Panel 68.
HARRY BRUNTONSteward
Harry Brunton
Panel 92.
JOSEPH BRYDEGreaser
Joseph Bryde
Panel 20.
RICHARD HENRY BRYDEGreaser
Richard Henry Bryde
Panel 45.
ROBERT CUMMINS BUISTPumpman
Robert Cummins Buist
Panel 92.
WILLIAM HENRY BULLOCKMaster
William Henry Bullock
GEOFFREY BURGESSFireman and Trimmer
Geoffrey Burgess
Panel 31.
GEORGE BURGESSAssistant Cook
George Burgess
Panel 77.
MICHAEL BURKEAble Seaman
Michael Burke
Panel 12.
JOHN CHARLES BURKEYAssistant Steward
John Charles Burkey
Panel 3.
LOUIS BURNELLTrimmer
Louis Burnell
JOSEPH JOHN BURNSOrdinary Seaman
Joseph John Burns
Panel 60.
JAMES ALBERT BUSHSculleryman
James Albert Bush
WALTER JAMES BUSHELLMaster
Walter James Bushell
Panel 70.
ROLAND SIDNEY BYRAMSecond Radio Officer
Roland Sidney Byram
Panel 52.
DAVID ORRY CAINEBoots
David Orry Caine
Panel 25.
JOHN FREDERICK JAMES CAMERONPilot 2nd Class
John Frederick James Cameron
CYRIL WALTER CAMPBELLSecond Engineer Officer
Cyril Walter Campbell
Panel 47.
HARRY CAMPIONThird Engineer Officer
Harry Campion
Panel 46.
JOHN AUSTIN CAMPIONSailor
John Austin Campion
Panel 32.
GEORGE CAPSTICKFourth Engineer Officer
George Capstick
Panel 74.
PETER CAREYFireman
Peter Carey
ERIC GUSTAV CARLSSONChief Steward
Eric Gustav Carlsson
Panel 12.
IAN L. CARMICHAELFourth Engineer Officer
Ian L. Carmichael
Panel 35.
DOUGLAS GREAME CARTERThird Radio Officer
Douglas Greame Carter
Panel 30.
HARRY CARTWRIGHT2nd Cabin Bedroom Steward
Harry Cartwright
JOHN HENRY CAWOODOrdinary Seaman
John Henry Cawood
Panel 12.
JAMES CHADWICKMaster
James Chadwick
Panel 27.
WILLIAM CHADWICKOrdinary Seaman
William Chadwick
Panel 92.
HARRY CHAMBERSBoatswain
Harry Chambers
Panel 23.
JAMES STANLEY CHEETHAMJunior Ordinary Seaman
James Stanley Cheetham
Panel 95.
ARTHUR CHESHIREPurser's Clerk
Arthur Cheshire
AXEL EDWARD CHRISTOPHERSONFirst Mate
Axel Edward Christopherson
DENNIS BERNARD CLAREAssistant Steward
Dennis Bernard Clare
Panel 130.
E CLAREClerk
E Clare
WALTER ASTON CLARKMaster
Walter Aston Clark
ANDREW CLARKEBoy
Andrew Clarke
Panel 64.
HUGH CLARKEAble Seaman
Hugh Clarke
Panel 116.
WILLIAM CLARKEThird Engineer Officer
William Clarke
Panel 58.
WILLIAM CLARKEBoatswain
William Clarke
Panel 20.
JOHN WILLIAM CLEATORAble Seaman
John William Cleator
ARTHUR CLEGGOrdinary Seaman
Arthur Clegg
Panel 61.
NORMAN W. CLIMOPilot 2nd Class
Norman W. Climo
FREDERICK CHARLES COCKCROFTFourth Engineer Officer
Frederick Charles Cockcroft
Panel 14.
JOHN COHENDonkeyman
John Cohen
Panel 20.
ROY EDWIN ALFRED COLEAble Seaman
Roy Edwin Alfred Cole
Panel 42.
JAMES COMISHAble Seaman
James Comish
Panel 120.
ROBERT FULTON CONELLEYApprentice
Robert Fulton Conelley
Panel 65.
FRANCIS JOHN CONWAYSteward
Francis John Conway
Panel 114.
JOHN WILLIAM COOKAssistant Butcher
John William Cook
Panel 25.
FRANK DENIS COOPERThird Officer
Frank Denis Cooper
Panel 76.
FREDERICK COOPERAssistant Baker
Frederick Cooper
Panel 25.
LINCOLN REDVERS COOPERFirst Radio Officer
Lincoln Redvers Cooper
Panel 110.
JOHN JAMES CORLETTChief Engineer Officer
John James Corlett
Panel 56.
DOUGLAS CHRISTIE COTTIERApprentice
Douglas Christie Cottier
Panel 94.
JAMES RAMSAY COULTHARDEngineer Officer
James Ramsay Coulthard
Panel 76.
THOMAS HOBAN COWINMess Room Steward
Thomas Hoban Cowin
ERIC ERNEST COWLEYSecond Engineer Officer
Eric Ernest Cowley
Panel 52.
HARRY CRAIGChief Officer
Harry Craig
Panel 91.
SAMUEL HENRY CRAIGPurser
Samuel Henry Craig
OWEN CRAVENFireman and Trimmer
Owen Craven
Panel 105.
ROBERT HEATON CRAWFORDSecond Engineer Officer
Robert Heaton Crawford
Panel 17.
DAVID CREESecond Officer
David Cree
Panel 88.
ALEXANDER CREGEENAssistant Cook
Alexander Cregeen
Panel 77.
HARRY EDMUND HUTTON CROFTMaster
Harry Edmund Hutton Croft
Panel 77.
JAMES HENRY CROSSPilot 2nd Class
James Henry Cross
William George CUBBINFirst Engineer
William George Cubbin
OWEN CULLENSailor
Owen Cullen
Panel 89.
WILLIAM CUNNINGHAMCarpenter
William Cunningham
ARTHUR FREDERICK CURRYAssistant Steward
Arthur Frederick Curry
Panel 25.
ROBERT CUSACKAssistant Steward
Robert Cusack
Panel 100.
JOSEPH DAMIANOAssistant Steward
Joseph Damiano
Panel 25.
ARTHUR ROWLAND DARBYSHIREChief Engineer Officer
Arthur Rowland Darbyshire
Panel 20.
PERCY DAVENPORTCadet
Percy Davenport
KENNETH ALEXANDER DAVIDSONThird Engineer Officer
Kenneth Alexander Davidson
Panel 56.
JOSEPH DAVIESCarpenter
Joseph Davies
Panel 1.
LEWIS ARTHUR DAVIESThird Radio Officer
Lewis Arthur Davies
Panel 94.
JOHN DAVIESAssistant Pantryman
John Davies
ROBERT DAVIESOrdinary Seaman
Robert Davies
GIFFORD MELVILLE DE LA COURMate
Gifford Melville De La Cour
Panel 78.
HAROLD DEAKINFourth Engineer Officer
Harold Deakin
Panel 15.
KENNETH WILLIAM DEANFifth Engineer Officer
Kenneth William Dean
Panel 30.
EDWARD DEEKSShip's Cook
Edward Deeks
FRANK REGINALD DENTONChief Engineer Officer
Frank Reginald Denton
Panel 95.
PETER DEVINEFireman
Peter Devine
Panel 52.
ALEXANDER DEVOYAble Seaman
Alexander Devoy
JAMES HAROLD DINWOODIEFourth Mate
James Harold Dinwoodie
ALLAN PROCTOR DOCTERChief Mate
Allan Proctor Docter
HENRY COOKE DOEYSecond Mate
Henry Cooke Doey
CHARLES EDWARD DOHENYAble Seaman
Charles Edward Doheny
Panel 59.
WILLIAM DONNELLYCook
William Donnelly
Panel 55.
JOSEPH DRAKEEngineer Officer
Joseph Drake
Panel 1.
MARTIN LAURENCE DUNNFireman and Trimmer
Martin Laurence Dunn
Panel 32.
GEORGE DUTTONEngineers' Boy
George Dutton
HARRY EBDONChief Engineer Officer
Harry Ebdon
Panel 67.
HARRY ISLEY EDWARDSAble Seaman
Harry Isley Edwards
Panel 83.
ROBERT EDWARDSCarpenter
Robert Edwards
Panel 111.
WILLIAM EDWARDSFifth Engineer Officer
William Edwards
Panel 27.
JOSEPH EDWARDS3rd Class Waiter
Joseph Edwards
ROBERT ARTHUR EDWARDSTrimmer
Robert Arthur Edwards
DAVID JOHN EKBERYCadet
David John Ekbery
Panel 13.
WILLIAM VINCENT EKBERYThird Engineer Officer
William Vincent Ekbery
Panel 104.
WILLIAM ELLISFirst Radio Officer
William Ellis
Panel 120.
AUSTIN EVANSAssistant Steward
Austin Evans
Panel 9.
FRANK EVANSAble Seaman
Frank Evans
Panel 87.
WILLIAM GEORGE EVANSSecond Officer
William George Evans
Panel 59.
DAVID HAROLD EVANSApprentice
David Harold Evans
THOMAS EVANSAble Seaman
Thomas Evans
ERNEST FALANDAble Seaman
Ernest Faland
Panel 107.
LEONARD JAMES JOHNSTON FARNIEChief Engineer Officer
Leonard James Johnston Farnie
Panel 114.
CLIFFORD FARNWORTHPantry Boy
Clifford Farnworth
Panel 80.
MAITLAND FEARNFirst Engineer
Maitland Fearn
JOHN GRAHAM FEINTChief Officer
John Graham Feint
Panel 21.
WILLIAM ARTHUR FILDESSteward
William Arthur Fildes
Panel 12.
JAMES FINCHSteward's Boy
James Finch
EDWARD WILLIAM FISHERSecond Officer
Edward William Fisher
Panel 115.
JOSEPH TAYLOR FISHERSecond Engineer
Joseph Taylor Fisher
MATTHEW FISHERBed Steward
Matthew Fisher
W FITZGERALDSteward
W Fitzgerald
HAROLD LESLIE FLETCHERCarpenter
Harold Leslie Fletcher
Panel 40.
RICHARD FLETCHERFireman
Richard Fletcher
JOHN GERALD FOSTERCadet
John Gerald Foster
Panel 49.
T W FOSTERChief Steward
T W Foster
JOHN EDWARD FOULKESMess Room Boy
John Edward Foulkes
Panel 97.
ALFRED FOULKESFireman
Alfred Foulkes
STEPHEN FOYGreaser and Fireman
Stephen Foy
JAMES FRASERThird Engineer Officer
James Fraser
Panel 28.
EDGAR STEPHEN FREEMANPilot 3rd Class
Edgar Stephen Freeman
JOSEPH FRODSHAMGreaser
Joseph Frodsham
Panel 39.
THOMAS HENRY FRODSHAMSteward
Thomas Henry Frodsham
Panel 63.
WILLIAM CLIFFORD FRODSHAMJunior Engineer Officer
William Clifford Frodsham
Panel 26.
THOMAS FUGEEngineer Officer
Thomas Fuge
Panel 83.
THOMAS ALFRED FUGEThird Engineer Officer
Thomas Alfred Fuge
Panel 61.
GEORGE HENRY GADDThird Engineer
George Henry Gadd
JAMES GALLAGHERThird Engineer
James Gallagher
HARRY GALLANTSailor
Harry Gallant
Panel 1.
ALBERT JOSEPH GAMETAssistant Steward
Albert Joseph Gamet
Panel 100.
WILLIAM HENRY GARTLANDFireman
William Henry Gartland
Panel 12.
JOHN WHITEHEAD GAUNTFourth Engineer Officer
John Whitehead Gaunt
JAMES ALBERT GORDON GEARYSecond Engineer Officer
James Albert Gordon Geary
Panel 18.
HARRY GEORGEFifth Engineer Officer
Harry George
STEPHEN GIBBONSSecond Mate
Stephen Gibbons
THOMAS EDWARD GIBSONAssistant Steward
Thomas Edward Gibson
Panel 49.
HERBERT EDWARD GIBSONFirst Mate
Herbert Edward Gibson
LAWRENCE GIBSONFourth Engineer Officer
Lawrence Gibson
POWNALL GILLESPIESecond Electrician
Pownall Gillespie
JAMES GILMOURThird Engineer Officer
James Gilmour
Panel 120.
JAMES ASCROFT GILROYJunior Engineer Officer
James Ascroft Gilroy
Panel 11.
JOHN ALEXANDER GITTINGSAssistant Steward
John Alexander Gittings
Panel 1.
ERIC GLOVERSteward
Eric Glover
Panel 3.
FREDERICK WILLIAM GORST1st Class Waiter
Frederick William Gorst
CHARLES EDWARD GORTONChief Steward
Charles Edward Gorton
Panel 55.
WILLIAM NAPTHALIE GOSLINGSecond Officer
William Napthalie Gosling
Panel 64.
WILLIAM GOULDINGFireman and Trimmer
William Goulding
Panel 67.
CHARLES GRAHAMCarpenter
Charles Graham
Panel 94.
LAWRENCE GRAINEYFifth Engineer Officer
Lawrence Grainey
Panel 20.
ROBERT FAWCITT GRANGERSurgeon
Robert Fawcitt Granger
LESLIE CUMMING GRAVESecond Radio Officer
Leslie Cumming Grave
Panel 60.
WILLIAM GREENAssistant Steward
William Green
Panel 88.
DEREK AUBREY GRESTYSecond Radio Officer
Derek Aubrey Gresty
Panel 49.
WILLIAM HENRY GRIFFITHSRefrigerator Greaser
William Henry Griffiths
JOHN CAMPBELL GULSTADSecond Engineer Officer
John Campbell Gulstad
Panel 83.
ARTHUR HADDOCKAble Seaman
Arthur Haddock
JOHN HALEChief Steward
John Hale
Panel 64.
CLIFFORD GOODISON HALLOWELLEngineer Officer
Clifford Goodison Hallowell
Panel 47.
ROBERT HAMILTONGreaser
Robert Hamilton
Panel 62.
RICHARD GUSTAVE HAMMARSTROMFourth Engineer Officer
Richard Gustave Hammarstrom
Panel 62.
JAMES JOHN HAROLDChief Steward
James John Harold
LESLIE JOHN HARRISDeck Boy
Leslie John Harris
Panel 48.
THOMAS BERNARD HARRISSailor
Thomas Bernard Harris
Panel 31.
ISAAC HARRISFireman
Isaac Harris
JAMES HARRISON2nd Steward
James Harrison
FREDERICK HARTFireman and Trimmer
Frederick Hart
Panel 86.
JOSEPH HARVEYAble Seaman
Joseph Harvey
THOMAS HARVEYSecond Engineer
Thomas Harvey
ROBERT SAMSON HARWOODFourth Engineer Officer
Robert Samson Harwood
Panel 49.
ARTHUR FORDE HASLAMFirst Radio Officer
Arthur Forde Haslam
Panel 84.
THOMAS HATTONFireman and Trimmer
Thomas Hatton
Panel 90.
JOHN MAURICE HAUGHTONThird Engineer Officer
John Maurice Haughton
Panel 11.
JOHN HAROLD HAWKESCook
John Harold Hawkes
Panel 38.
JOHN HAWTHORNQuartermaster
John Hawthorn
Panel 1.
THOMAS FRANCIS HAYDENAble Seaman
Thomas Francis Hayden
Panel 20.
JAMES HAYNESAssistant Steward
James Haynes
Panel 63.
JOSEPH HAYWARDBarkeeper
Joseph Hayward
Panel 62.
GEORGE HAYWARDMaster
George Hayward
JOHN JOSEPH HAZLEHURSTSecond Engineer Officer
John Joseph Hazlehurst
Panel 48.
JOHN HEDLEYSecond Mate
John Hedley
PERCY HEFFORDSecond Officer
Percy Hefford
JAMES HEGGENChief Officer
James Heggen
Panel 33.
JOHN HENDERSONBoatswain
John Henderson
JAMES HENSHAWOrdinary Seaman
James Henshaw
Panel 4.
ROBERT HENRY HERFORDThird Radio Officer
Robert Henry Herford
Panel 50.
DAVID HETHERINGTONChief Officer
David Hetherington
Panel 59.
BERT HIGGINSAssistant Steward
Bert Higgins
Panel 101.
FRED HIGHFIELDThird Engineer
Fred Highfield
BENJAMIN HIGHTONSecond Officer
Benjamin Highton
Panel 105.
REGINALD CHARLES HILLSteward
Reginald Charles Hill
Panel 26.
WILLIAM HILLThird Hand
William Hill
HUGH HILLHOUSETrimmer
Hugh Hillhouse
GEORGE PERCIVAL HILTON1st Class Waiter
George Percival Hilton
MARY BERNARDINE HINDSupernumerary Stewardess
Mary Bernardine Hind
Panel 19.
JOHN HENRY HITCHMOUGHDeck Hand
John Henry Hitchmough
Panel 83.
GEORGE STINSON HOBSONChief Steward
George Stinson Hobson
JOHN WILLIAM HODGKINSONShip's Cook
John William Hodgkinson
HAROLD HODGSONFourth Engineer Officer
Harold Hodgson
THOMAS ALEXANDER HILL HOGGANChief Engineer
Thomas Alexander Hill Hoggan
GEORGE HOLDENDeck Boy
George Holden
Panel 52.
GEORGE HOLDENThird Mate
George Holden
WILLIAM THOMAS HOLLANDFourth Engineer Officer
William Thomas Holland
Panel 19.
JAMES ALLCOCK HOLLANDShip's Cook
James Allcock Holland
HARRY HOLTSecond Radio Officer
Harry Holt
Panel 41.
WILLIAM JOHN HOLTSecond Officer
William John Holt
Panel 94.
GORDON JOSEPH HONGalley Boy
Gordon Joseph Hon
Panel 4.
FREDERICK RICHARD HOOTONSecond Engineer Officer
Frederick Richard Hooton
Panel 15.
ERNEST HOUGHMess Room Boy
Ernest Hough
Panel 131.
ALBERT HOULGRAVEThird Engineer
Albert Houlgrave
Albert HOULGRAVEEngineer
Albert Houlgrave
WILFRED HOWKINSFireman and Trimmer
Wilfred Howkins
Panel 75.
ALBERT HENRY HUGHESSecond Engineer Officer
Albert Henry Hughes
Panel 72.
JOHN JOSEPH HUGHESJunior Engineer Officer
John Joseph Hughes
Panel 43.
NORMAN ARTHUR HUGHESCadet
Norman Arthur Hughes
Panel 35.
THOMAS HUGHESPurser
Thomas Hughes
Panel 94.
BERNARD HUGHESTrimmer
Bernard Hughes
DAVID JOHNSTON HUGHESFirst Mate
David Johnston Hughes
WILLIAM WILSON HUGHESSteward's Boy
William Wilson Hughes
REGINALD CLAUDE HUMPHREYAble Seaman
Reginald Claude Humphrey
Panel 26.
CECIL HENRY HUMPHRIESMaster
Cecil Henry Humphries
Panel 24.
NORMAN HUNTERAssistant Steward
Norman Hunter
Panel 130.
HAROLD ALBERT HUNTERChief Engineer
Harold Albert Hunter
LEONARD HUNTINGTONAssistant Steward
Leonard Huntington
NORMAN REDVERS HUTCHINGSFirst Radio Officer
Norman Redvers Hutchings
Panel 67.
RONALD IAN WILLIAM HUTCHINSONWriter
Ronald Ian William Hutchinson
Panel 69.
A HUTTONThird Engineer
A Hutton
GEOFFREY INCEChief Officer
Geoffrey Ince
Panel 12.
EDGAR JAMES INKSTERSecond Engineer Officer
Edgar James Inkster
Panel 101.
WILLIAM BERTRAM JACKChief Engineer Officer
William Bertram Jack
Panel 28.
CHARLES JACKSONSecond Engineer Officer
Charles Jackson
Panel 99.
GEOFFREY LUCAS JACKSONSailor
Geoffrey Lucas Jackson
Panel 22.
NORMAN LIONEL JACKSONWaiter
Norman Lionel Jackson
Panel 63.
ROBERT JACKSONFireman and Trimmer
Robert Jackson
Panel 101.
FREDERICK GEORGE JACKSONFirst Engineer
Frederick George Jackson
ALEXANDER JACQUESSecond Radio Officer
Alexander Jacques
Panel 21.
P H JAFFAChief Engineer
P H Jaffa
THOMAS ALEXANDER JARDINEPurser
Thomas Alexander Jardine
Panel 8.
JOSEPH JENKINSStorekeeper
Joseph Jenkins
WALTER JENKINSSecond Baker
Walter Jenkins
DENNIS JOHNSONKitchen Boy
Dennis Johnson
Panel 72.
HERBERT JOHNSONFireman
Herbert Johnson
WILLIAM HENRY JOHNSONFirst Engineer
William Henry Johnson
ARTHUR ERNEST JONESAble Seaman
Arthur Ernest Jones
Panel 20.
HENRY BAIN JONESFourth Engineer Officer
Henry Bain Jones
Panel 69.
HERBERT JONESAble Seaman
Herbert Jones
Panel 61.
JOHN MORRIS JONESSteward
John Morris Jones
Panel 12.
NORMAN KENNETH JONESAble Seaman
Norman Kenneth Jones
Panel 63.
JAMES F. JONESPilot 1st Class
James F. Jones
SAMUEL PERCY JONESFourth Engineer Officer
Samuel Percy Jones
THOMAS RICHARD JONESSeaman
Thomas Richard Jones
WILLIAM JOHN JONESStorekeeper
William John Jones
JAMES CHRISTIAN JORDANSteward
James Christian Jordan
Panel 72.
ALFRED JORDANFirst Engineer
Alfred Jordan
GORDON JOURESMaster
Gordon Joures
Panel 118.
PETER JOYCEThird Radio Officer
Peter Joyce
Panel 80.
GODFREY THEODORE EMANUEL KAYSERAssistant Steward
Godfrey Theodore Emanuel Kayser
FRANCIS JOSEPH KEATINGOrdinary Seaman
Francis Joseph Keating
Panel 92.
JOSEPH KELLYCook
Joseph Kelly
Panel 42.
ROY STEWART KELLYAssistant Cook
Roy Stewart Kelly
Panel 44.
THOMAS KELLYCarpenter's Mate
Thomas Kelly
JOHN JOSEPH KELLYWireless Operator
John Joseph Kelly
SYDNEY CRAWFORD KELLYFifth Engineer Officer
Sydney Crawford Kelly
WILLIAM JAMES KELLYCarpenter
William James Kelly
ARTHUR LESLIE KEMBALLElectrician
Arthur Leslie Kemball
Panel 97.
SIDNEY KENDERDINEFifth Engineer Officer
Sidney Kenderdine
Panel 97.
RICHARD HENRY KENNEDYMess Room Steward
Richard Henry Kennedy
WILFRED BARRY KENNYAssistant Pantryman
Wilfred Barry Kenny
Panel 2.
WILLIAM KENRICKPurser
William Kenrick
Panel 9.
WILLIAM EDWARD KERRFireman
William Edward Kerr
WILLIAM KERSHAWGalley Boy
William Kershaw
Panel 77.
DONALD KEYSDeck Boy
Donald Keys
Panel 56.
ERIC KILGOURSecond Engineer Officer
Eric Kilgour
Panel 31.
THOMAS KNEALEAssistant Baker
Thomas Kneale
ALAN MCGHIE LAMBSenior Fourth Engineer Officer
Alan Mcghie Lamb
Panel 12.
CANN COOPER LAND2nd Butcher
Cann Cooper Land
RAYMOND THOMAS LANESecond Engineer Officer
Raymond Thomas Lane
Panel 92.
FREDERICK LANGSHAWSailor
Frederick Langshaw
Panel 94.
ERIC LARNERThird Officer
Eric Larner
Panel 110.
EDWIN HOLLAMBY LAVERPurser
Edwin Hollamby Laver
CLIFFORD LAWRENCEThird Engineer Officer
Clifford Lawrence
Panel 40.
JOHN LAWSONDonkeyman
John Lawson
HAROLD STOWELL LEECHAble Seaman
Harold Stowell Leech
Panel 60.
WILLIAM ANTHONY LEEMINGLeading Seaman
William Anthony Leeming
Panel 26.
JOSEPH LENNONQuartermaster
Joseph Lennon
Panel 35.
JAMES LESLIEMaster
James Leslie
CECIL HARWOOD LEWISFirst Radio Officer
Cecil Harwood Lewis
Panel 73.
ROBERT LEWISThird Officer
Robert Lewis
Panel 42.
MAX A. F. LICHTENSTEIGERApprentice
Max A. F. Lichtensteiger
Panel 108.
THOMAS HENRY LINGWOODWaiter
Thomas Henry Lingwood
ALEXANDER LISTONFirst Engineer
Alexander Liston
PETER LOCKHARTFireman
Peter Lockhart
ROBERT FRANCIS LYONSeaman
Robert Francis Lyon
ARTHUR HERBERT MacGRATHThird Engineer Officer
Arthur Herbert Macgrath
Panel 56.
JOHN MacINTOSHCarpenter
John Macintosh
ALAN GORDON MACKENZIESecond Officer
Alan Gordon Mackenzie
Panel 26.
ARTHUR MALABARThird Engineer Officer
Arthur Malabar
Panel 10.
JOSEPH MANLEYJunior Engineer Officer
Joseph Manley
Panel 81.
JOHN EDWARD MANNAssistant Steward
John Edward Mann
Panel 72.
LAURENCE ROBERT MANNMaster
Laurence Robert Mann
Panel 49.
JOHN MANNINGSeaman
John Manning
WILLIAM ATHERTON MARSDENCadet
William Atherton Marsden
Panel 13.
JOHN BRIAN MARSHGreaser
John Brian Marsh
Panel 63.
HENRY MARTINMaster
Henry Martin
Panel 8.
ERNEST MASONAssistant Cook
Ernest Mason
Panel 63.
JAMES McAFEEChief Engineer Officer
James Mcafee
Panel 24.
ROBERT McCALLChief Engineer Officer
Robert Mccall
Panel 67.
JAMES McCAUSLANDOrdinary Seaman
James Mccausland
Panel 49.
JAMES McCONVILLESteward
James Mcconville
Panel 88.
CHARLES THOMAS McCROHONCabin Boy
Charles Thomas Mccrohon
Panel 92.
DONALD McCULLOCHCabin Boy
Donald Mcculloch
Panel 66.
HALLIWELL McDONALD7th Engineer
Halliwell Mcdonald
WILLIAM EDWARD McDONNELLSailor
William Edward Mcdonnell
Panel 88.
SIDNEY McDONOUGHAble Seaman
Sidney Mcdonough
Panel 61.
VICTOR DOUGALD McDOUGALLFirst Radio Officer
Victor Dougald Mcdougall
Panel 88.
BERNARD ARMSTRONG McGLYNNJunior Engineer Officer
Bernard Armstrong Mcglynn
Panel 72.
ANTHONY McGREALAssistant Storekeeper
Anthony Mcgreal
CHARLES McGUINNITYBoots
Charles Mcguinnity
HERBERT McHUGHCook
Herbert Mchugh
Panel 92.
THOMAS McKEARYFireman and Trimmer
Thomas Mckeary
Panel 50.
THOMAS McKEOWNFireman and Trimmer
Thomas Mckeown
VICTOR McLEODOrdinary Seaman
Victor Mcleod
JAMES McLOUGHLINGreaser
James Mcloughlin
Panel 75.
JOSEPH McLOUGHLINSculleryman
Joseph Mcloughlin
CORNELIUS McNAMARAGalley Boy
Cornelius Mcnamara
Panel 75.
HUGH ROBERT McNULTYChief Cook
Hugh Robert Mcnulty
Panel 105.
ALEXANDER HOLDING MICHAELChief Engineer
Alexander Holding Michael
THOMAS MILBURNFireman
Thomas Milburn
WILLIAM HEBDEN MILESTONESecond Officer
William Hebden Milestone
C MILLERFireman
C Miller
JOHN RICHARD MILLERAssistant Bed Steward
John Richard Miller
JOHN MILLS1st Class Waiter
John Mills
LESLIE JAMES MOFFATCadet
Leslie James Moffat
Panel 117.
JAMES ARCHIBALD MOIRChief Engineer Officer
James Archibald Moir
Panel 49.
HENRY MONTROSEFireman and Trimmer
Henry Montrose
JOSEPH MOONEYCook
Joseph Mooney
Panel 59.
JOHN MOOREAssistant Steward
John Moore
Panel 73.
ROBERT MAJOR ANDERSON MOOREFirst Engineer
Robert Major Anderson Moore
THOMAS MOOREFourth Engineer Officer
Thomas Moore
EDWARD SALISBURY MOORSEngineer's Steward
Edward Salisbury Moors
ALBERT VICTOR MORGANSteward
Albert Victor Morgan
Panel 26.
SAMUEL MORRELLCook
Samuel Morrell
Panel 73.
JOSEPH LESLIE MORRISChief Steward
Joseph Leslie Morris
Panel 99.
WILLIAM WARD MORRISSenior Third Engineer Officer
William Ward Morris
Panel 97.
OSWALD MORRIS2nd Steward
Oswald Morris
THOMAS JOSEPH MORRISCarpenter
Thomas Joseph Morris
WILLIAM JAMES MORRISFifth Engineer Officer
William James Morris
JOSEPH MORTONFireman
Joseph Morton
Panel 12.
WALTER MOTTERSHEADAssistant Cook
Walter Mottershead
Panel 63.
AMBROSE JAMES MOYLEScullion
Ambrose James Moyle
JAMES TERENCE MULLENSailor
James Terence Mullen
Panel 39.
WILLIAM THOMAS MURPHYAble Seaman
William Thomas Murphy
Panel 20.
EDWARD JAMES NEALOrdinary Seaman
Edward James Neal
Panel 67.
WILLIAM FRANCIS NEEMS1st Class Waiter
William Francis Neems
JAMES NELSONChief Engineer
James Nelson
FRED NEWTONFourth Engineer Officer
Fred Newton
Panel 99.
PETER NICHOLLSOrdinary Seaman
Peter Nicholls
Panel 92.
JOHN NICHOLSONChief Cook
John Nicholson
Panel 56.
FREDERICK STANLEY NICHOLSONChief Engineer
Frederick Stanley Nicholson
DERRICK EDWARD NORMANFifth Engineer Officer
Derrick Edward Norman
Panel 48.
WILLIAM NUTTALLCook Steward
William Nuttall
Panel 36.
THOMAS O'BRIENFireman and Trimmer
Thomas O'brien
Panel 75.
ANDREW O'NEILLSailor
Andrew O'neill
Panel 88.
JOHN O'NEILLDeck Boy
John O'neill
Panel 69.
GEORGE OAKLEYAssistant Cook
George Oakley
ARTHUR OLLERHEADThird Engineer
Arthur Ollerhead
GEORGE WATSON ORMEMaster
George Watson Orme
ALBERT SYDNEY OWENChief Engineer Officer
Albert Sydney Owen
Panel 98.
WILLIAM ELGAR OWENSSecond Officer
William Elgar Owens
Panel 9.
HENRY GEORGE PAGEPantryman
Henry George Page
JOHN CHARLES PAINESMaster
John Charles Paines
Panel 83.
GORONWY ELWYN PARRYThird Officer
Goronwy Elwyn Parry
RICHARD DENIS WALTHO PARRYEngineer Officer
Richard Denis Waltho Parry
WALTER HARPER PARRYCadet
Walter Harper Parry
CHARLES MADDOCK PARRYThird Engineer
Charles Maddock Parry
PETER MATTHEWS PARSONAGEFourth Officer
Peter Matthews Parsonage
WILLIAM HENRY PARSONSBoatswain
William Henry Parsons
JOSEPH THOMAS PENNEYJunior Engineer Officer
Joseph Thomas Penney
FREDERICK WILLIAM TRENEMAN PENNEYPilot 1st Class
Frederick William Treneman Penney
FRANCIS JOSEPH PERSICHChief Engineer Officer
Francis Joseph Persich
REGINALD ALFRED PETERSTrimmer
Reginald Alfred Peters
RONALD WALTERS PETTYFifth Engineer Officer
Ronald Walters Petty
FREDERICK WADSWORTH PHILLIPPSSteward
Frederick Wadsworth Phillipps
HAROLD TYLER PHILLIPSMaster
Harold Tyler Phillips
HAROLD WILLIAM GEORGE PHILPOTTMaster
Harold William George Philpott
HARRY PICKERINGSenior Second Engineer Officer
Harry Pickering
G PICKSTOCKFireman
G Pickstock
EDMUND JOHN ROLLINGS PLATTSecond Engineer
Edmund John Rollings Platt
PERCY PLUMPTONAble Seaman
Percy Plumpton
OSCAR POTTEREngineer
Oscar Potter
GEORGE ERNEST PRESCOTTMate
George Ernest Prescott
SAMUEL PRICEChief Steward
Samuel Price
WILLIAM GEORGE BRISCOE PRICESecond Officer
William George Briscoe Price
WILLIAM JAMES PRICEAble Seaman
William James Price
ROBERT OLIVER PRICEFirst Mate
Robert Oliver Price
CHARLES J. PRIORBoat Hand
Charles J. Prior
CLARENCE CORNISH PROSSERMaster
Clarence Cornish Prosser
JOHN WILLIAM PRYERAssistant Steward
John William Pryer
JOHN BENJAMIN PUGHBoots
John Benjamin Pugh
JOHN QUILLSecond Radio Officer
John Quill
BERNARD J. RAFFERTYCabin Boy
Bernard J. Rafferty
OWEN RAFFERTYFireman and Trimmer
Owen Rafferty
ERNEST WILLIAM RATHBONEFourth Engineer Officer
Ernest William Rathbone
WILLIAM ERIC REDMONDSecond Engineer Officer
William Eric Redmond
JOSEPH THOMAS RENSHAWFireman and Trimmer
Joseph Thomas Renshaw
WILLIAM RICHARDSMaster
William Richards
SYDNEY RICHARDSONSecond Officer
Sydney Richardson
HERBERT RIGBYThird Engineer Officer
Herbert Rigby
CHARLES MILTON ROBERTSThird Officer
Charles Milton Roberts
ERNEST ROBERTSSecond Engineer Officer
Ernest Roberts
GILBERT ROBERTSAssistant Steward
Gilbert Roberts
JOHN ROBERTSOrdinary Seaman
John Roberts
JOSEPH JAMES RAY ROBERTSFirst Radio Officer
Joseph James Ray Roberts
CHARLES LEVER ROBERTS2nd Steward
Charles Lever Roberts
JAMES MAKANT ROBERTSSecond Mate
James Makant Roberts
THOMAS ROBINSONSenior Ordinary Seaman
Thomas Robinson
DENNIS KEITH ROBINSONMess Room Steward
Dennis Keith Robinson
GEORGE EDWIN ROBINSONFireman
George Edwin Robinson
EDWARD ASKEW RODICKChief Engineer
Edward Askew Rodick
HENRY JOHN ROGERSThird Engineer Officer
Henry John Rogers
WILLIAM HENRY ROGERSONAble Seaman
William Henry Rogerson
THOMAS ATKINSON ROSCOEMate
Thomas Atkinson Roscoe
FRANCIS JAMES ROTHPantryman
Francis James Roth
WILFRED ROURKEChief Engineer Officer
Wilfred Rourke
HUBERT WILLIAM ROWEFourth Engineer Officer
Hubert William Rowe
ALFRED ROWLANDSecond Radio Officer
Alfred Rowland
JAMES CHARLES ROWLINSAssistant Storekeeper
James Charles Rowlins
GEOFFREY JAMES ROYLEApprentice
Geoffrey James Royle
FRANCIS PRIDEAUX RYANMaster
Francis Prideaux Ryan
RONALD RYANSenior Ordinary Seaman
Ronald Ryan
WILLIAM DEAKIN RYLANDS1st Class Waiter
William Deakin Rylands
ALBERT SADLERChief Baker
Albert Sadler
THOMAS SAMUELDonkeyman
Thomas Samuel
ERNEST HENRY SANGSTERStorekeeper
Ernest Henry Sangster
WILLIAM PATERSON SAUNDERSCanteen and Trooper Deck Steward
William Paterson Saunders
GORDON KENNETH SCRYMGEOURThird Engineer Officer
Gordon Kenneth Scrymgeour
PETER DAVENPORT SEABROOKSecond Radio Officer
Peter Davenport Seabrook
JOHN ATHERTON SENIORChief Steward
John Atherton Senior
WILLIAM CONRAD SEYMOURChief Officer
William Conrad Seymour
ARTHUR SHALLCROSSChief Cook
Arthur Shallcross
Arthur SHALLCROSSChief Cook
Arthur Shallcross
S M SHARKEYAble Seaman
S M Sharkey
EVAN HERBERT SHARPChief Steward
Evan Herbert Sharp
RUDOLPH SHARPMaster
Rudolph Sharp
JOHN ASHFORD SHAWPurser
John Ashford Shaw
HAROLD OWEN SHEPHERDMess Room Steward
Harold Owen Shepherd
JAMES HENRY SHERIFFSMaster
James Henry Sheriffs
REGINALD GEORGE SHERLOCKGreaser
Reginald George Sherlock
THOMAS MOORE SHILLINGLAWAssistant Steward
Thomas Moore Shillinglaw
FREDERICK HALES SHYVERSChief Steward
Frederick Hales Shyvers
HERBERT ERNEST SIBBITTSecond Radio Officer
Herbert Ernest Sibbitt
JOHN ALBERT SIGLEYChief Steward
John Albert Sigley
GORDON JOHN SINGLETONCabin Boy
Gordon John Singleton
EVAN MURDOCH SKELLEYMaster
Evan Murdoch Skelley
ERNEST THEO SKUTILSteward Hairdresser
Ernest Theo Skutil
ELLIS HENRY SLACKAble Seaman
Ellis Henry Slack
J  SLAWSONDonkeyman
J Slawson
DAVID SMITHFireman
David Smith
FRANK SMITHApprentice
Frank Smith
LESLIE SMITHOrdinary Seaman
Leslie Smith
PHILIP COPEMAN SMITHEngineer Officer
Philip Copeman Smith
JOHN JOSEPH SMITHSteward
John Joseph Smith
DONALD HENRY SMYTHERefrigerator Engineer Officer
Donald Henry Smythe
JAMES JOHN SOUTERSecond Engineer
James John Souter
GEORGE LESLIE SPARKESSecond Officer
George Leslie Sparkes
HENRY THEODORE SPEEDMaster
Henry Theodore Speed
LESLIE ALAN STANFIELD2nd Class Waiter
Leslie Alan Stanfield
JAMES STANLEYTrimmer
James Stanley
OWEN SAMUEL STANTONFireman
Owen Samuel Stanton
SAMUEL STANTONGreaser
Samuel Stanton
CHARLES ERNEST STEWARDChief Cook
Charles Ernest Steward
GEORGE FREDERICK STEWARTThird Officer
George Frederick Stewart
FRANK STOBBARTStorekeeper
Frank Stobbart
CHARLES STOKESStoker
Charles Stokes
WILLIAM SIMPSON STOPFORTHSecond Engineer
William Simpson Stopforth
GILBERT STOTTFourth Engineer Officer
Gilbert Stott
HAROLD SUMNER6th Engineer
Harold Sumner
HENRY SWAINEAssistant Steward
Henry Swaine
ROBERT TAGGARTPilot 1st Class
Robert Taggart
SAMUEL TARPEYTrimmer
Samuel Tarpey
ARTHUR RICHARD TATCHELLAble Seaman
Arthur Richard Tatchell
LEONARD GEORGE TAYLORAble Seaman
Leonard George Taylor
ROBERT LOGAN TAYLORAssistant Steward
Robert Logan Taylor
J TAYLORFireman and Trimmer
J Taylor
ALEXANDER TAYLORFireman
Alexander Taylor
BENJAMIN TAYLORGreaser and Fireman
Benjamin Taylor
WILLIAM TAYLORWireless Operator
William Taylor
WILLIAM TEDMANBoatswain
William Tedman
IDRIS THOMASThird Radio Officer
Idris Thomas
JOHN WILSON THOMASONChief Steward
John Wilson Thomason
DOUGLAS KINSEY THOMPSONAble Seaman
Douglas Kinsey Thompson
JOHN THOMPSONTrimmer
John Thompson
JOS THOMPSONShip's Cook
Jos Thompson
MICHAEL THOMPSONTrimmer
Michael Thompson
THOMAS CHARLES TIERNEYFireman and Trimmer
Thomas Charles Tierney
ALBERT ERNEST TOMKINSMaster
Albert Ernest Tomkins
ARTHUR TOYNBEEQuartermaster
Arthur Toynbee
ROBERT TREASURERChief Officer
Robert Treasurer
JULIAN TRIGGSBoatswain
Julian Triggs
JOSEPH TRUEMANSteward
Joseph Trueman
CHARLES EDGAR TUNSTALLAssistant Steward
Charles Edgar Tunstall
JAMES ERNEST SHERIDAN TURNBULLSecond Engineer Officer
James Ernest Sheridan Turnbull
GEORGE TURNBULLFourth Engineer Officer
George Turnbull
THOMAS STOTHER TURNERDonkeyman
Thomas Stother Turner
THOMAS EDWARD URQUHARTPilot
Thomas Edward Urquhart
THOMAS STEPHEN VEAILMaster
Thomas Stephen Veail
ARCHIBALD VEALLPurser
Archibald Veall
GEORGE BATHO VENABLESChief Engineer Officer
George Batho Venables
DONALD VERNONDeck Boy
Donald Vernon
GEORGE GERRARD VERNONFireman and Trimmer
George Gerrard Vernon
WILLIAM NORMAN WAINWRIGHTJunior Engineer Officer
William Norman Wainwright
SYDNEY ALEXANDER WALKERChief Engineer Officer
Sydney Alexander Walker
ROBERT WALKERSecond Engineer
Robert Walker
JOHN FREDERICK WALLISApprentice
John Frederick Wallis
JAMES ALBERT WARDAble Seaman
James Albert Ward
FRANK WARDBoatswain
Frank Ward
JOHN WARINGAble Seaman
John Waring
JOHN WARRENAble Seaman
John Warren
HUBERT ROLAND WATKINSMaster
Hubert Roland Watkins
JOHN LESLIE WATSONOrdinary Seaman
John Leslie Watson
WILLIAM EDWARD WATSONAble Seaman
William Edward Watson
JAMES HENRY WEBSTERSecond Radio Officer
James Henry Webster
CLEMENT WEIROrdinary Seaman
Clement Weir
JOHN WEIROrdinary Seaman
John Weir
JOHN WILLIAM WESLEYCarpenter
John William Wesley
ALBERT WESTONSailor
Albert Weston
HAROLD EDWARD PRICE WESTONPurser
Harold Edward Price Weston
HENRY WHARTONFireman
Henry Wharton
CHARLES WHEALDeck Boy
Charles Wheal
WILLIAM DREW WHEATONChief Engineer
William Drew Wheaton
VINCENT PAUL WHELANAssistant Cook
Vincent Paul Whelan
WILLIAM WALSH WHEWELLFirst Radio Officer
William Walsh Whewell
ARTHUR JOSEPH WHITEChief Engineer Officer
Arthur Joseph White
JAMES WHITESecond Radio Officer
James White
JOSEPH GRAHAM WHITEChief Steward
Joseph Graham White
ARTHUR WHITESIDEGreaser
Arthur Whiteside
THOMAS WHITESIDEDonkeyman
Thomas Whiteside
JAMES WILLIAM WHITTLEChief Steward
James William Whittle
JAMES HENRY WIDDOWSONOrdinary Seaman
James Henry Widdowson
ALFRED BEVERLEY WIGGINSSailor
Alfred Beverley Wiggins
RICHARD HENRY WIGNALLChief Baker
Richard Henry Wignall
ALEAXNDER WIKLUNDCarpenter
Aleaxnder Wiklund
JOHN ASHLEY WILDAble Seaman
John Ashley Wild
SAMUEL WILDFourth Engineer Officer
Samuel Wild
Eric T WILD
Eric T Wild
CHARLES JOSEPH WILKINSONChief Steward
Charles Joseph Wilkinson
FELIX HENRY WILKINSONChief Steward
Felix Henry Wilkinson
JAMES WILKINSONFirst Engineer
James Wilkinson
HERBERT JAMES WILLANChief Engineer Officer
Herbert James Willan
ERNEST WILLIAMSAssistant Storekeeper
Ernest Williams
HARRY TATTERSALL WILLIAMSFifth Engineer Officer
Harry Tattersall Williams
HENRY WILLIAMSChief Steward
Henry Williams
JAMES WILLIAMSAssistant Cook
James Williams
LESLIE WILLIAMSSecond Engineer Officer
Leslie Williams
ROBERT ARTHUR WILLIAMSSailor
Robert Arthur Williams
THOMAS WILLIAMSChief Engineer Officer
Thomas Williams
WILLIAM JOHN WILLIAMSFireman
William John Williams
WILLIAM THOMAS STANLEY WILLIAMSJunior Engineer Officer
William Thomas Stanley Williams
ALBERT WYNN WILLIAMSSecond Engineer
Albert Wynn Williams
ROBERT NEPTURE WILLIAMS1st Class Waiter
Robert Nepture Williams
SYDNEY WILLIAMSTrimmer
Sydney Williams
RONALD JAMES WILSONJunior Engineer Officer
Ronald James Wilson
ALEXANDER WILSONDonkeyman
Alexander Wilson
ALFRED BLACK WINCHESTERChief Engineer
Alfred Black Winchester
ARNOLD WINSONBoatswain
Arnold Winson
JOHN STEPHEN WINTERWaiter
John Stephen Winter
NORMAN SPENCE WINTHORPESteward
Norman Spence Winthorpe
ALBERT JAMES WOODChief Officer
Albert James Wood
LEO WOODSAble Seaman
Leo Woods
JAMES WOOKEYPilot 1st Class
James Wookey
Addenda Panel.
JOSEPH WRAIGHTSecond Engineer
Joseph Wraight
ERIC WRIGHTChief Engineer Officer
Eric Wright
EDWIN WYATTChief Steward
Edwin Wyatt
ROBERT SMITH COOK YOUNGMaster
Robert Smith Cook Young
ROBERT PETER YOUNGERCadet
Robert Peter Younger

Tower Hill, London EC3N 4DH, UK

© Cheshire County Memorial Project
2016